Business Development Manager Industry

Gent en/of Brussel - VK Architects & Engineers
Toegevoegd op 24 april 2019

VK Architects & Engineers is actief in Healthcare Design en Building Engineering. VK heeft vestigingen in Brussel, Charleroi, Merelbeke, Roeselare, Ho Chi Minh (Vietnam) en Hanoi (Vietnam).

Architecten, vastgoedontwikkelaars, industriële klanten en overheden doen beroep op VK voor engineering van gebouwen, industriële faciliteiten en openbare ruimte. Onze afdelingen speciale technieken, stabiliteit en infrastructuur zijn vertrouwd met de nieuwste technologieën.

Als kennisbedrijf voorziet VK een centrale rol voor Advanced Engineering. Advanced Engineering verzamelt al onze topexperten en bewaakt en versterkt continu de innovatieve kracht en technische kwaliteit van VK’s dienstverlening. Daar worden niet alleen onze projecten en onze klanten beter van, maar ook onze medewerkers, die hier altijd kunnen op terugvallen en zo hun kennis verder kunnen uitbouwen en delen.

Samen met de bouwheren en architecten werken onze ingenieurs aan duurzame oplossingen. Enkele van onze belangrijke projecten: het postsorteercentrum in Brussel, een sojafabriek in Saoudië Arabië, de Möbius torens in Brussel, de nieuwe ziekenhuizen in Antwerpen (ZNA) en Charleroi (GHdC), talrijke retail projecten (uitbreiding van het commercieel complex l’Esplanade in Louvain-La-Neuve, uitbreiding van het Woluwe Shopping Center, projecten in Waterloo, …), het nieuwe VRT-gebouw in Schaarbeek en de renovatie van het oude Rijksadministratief Centrum in het centrum van Brussel; alsook talrijke residentiële projecten. VK heeft eveneens talrijke symbolische referenties: Gerechtsgebouw Antwerpen, Politietoren in Charleroi, nieuwe NATO-hoofdkwartier in Brussel, UP-site toren (de hoogste residentiële toren in België), …

We wensen ons team voor het marktsegment Industry te versterken met een (m/v):

BUSINESS DEVELOPMENT MANAGER INDUSTRY

Je functie

 • Je hebt een overkoepelende verantwoordelijkheid voor business development & sales, marketing, project management werking, financiële performantie en de groei van het marktsegment Industry in binnen- en buitenland.
 • Je brengt VK’s missie dagdagelijks tot leven en je speelt in op de noden van je klanten. Je volgt de markttendenzen met passie en onze concurrenten nauwlettend op. Je identificeert strategische opportuniteiten en risico’s en je vertaalt deze naar toekomstgerichte, innoverende inzichten en marktontwikkelingsstrategieën.
 • Als Principal-in-Charge ben je het gezicht en de spreekbuis van VK voor de projecten en klanten binnen het marktsegment Industry op basis van persoonlijke credibiliteit, professionele ervaring en een sterke staat van dienst van projecten, realisaties en klantenrelaties binnen deze markt.
 • Binnen het marksegement Industry ga je op zoek naar nieuwe opportuniteiten. Je bouwt een netwerk op van beslissers en beïnvloeders en prospecteert nieuwe potentiële opdrachtgevers. In een vroegtijdig stadium identificeer je (grote) bouwprojecten. Je levert het voorbereidend werk om VK verder commercieel te ontwikkelen in functie van onze industriële klanten.
 • Je draagt bij tot commerciële successen, van de eerste contacten en leads, over de onderhandelingen en voorstellen, tot de contractondertekening en opmaak van de lijst van deliverables.
 • Je vertegenwoordigt en behartigt de wederzijdse belangen van de klant en VK doorheen de projecten. Je plant, bewaakt en coördineert de activiteiten, deliverables en deadlines in overeenstemming met het contract.
 • Door middel van risicoanalyse schat je proactief potentiële risicio’s in. In overleg met het management, de principal en R&A beheer en volg je eventuele claims op.
 • Door een duidelijke en transparante communicatie houd je alle belanghebbenden binnen het project zowel intern (virtueel projectteam) als extern (onderaannemers en partner) en over alle disciplines heen op de hoogte en betrokken. 

Je profiel

 • Je bent burgerlijk ingenieur bouwkunde of burgerlijk ingenieur architect of industrieel ingenieur bouwkunde met minstens 15 jaar relevante ervaring in industriële gebouwen, waarvan minstens 5 jaar in management m.i.v. verantwoordelijkheid voor sales/business development en/of P&L.
 • Je hebt een cijfermatig, analytisch en integrerend vermogen en uiteraard ook een goede kennis van de industriële markt.
 • Je resultaat- en klantgerichtheid worden sterk gewaardeerd, alsook je interesse in het multidisciplinaire en internationale gegeven.
 • Je charisma, flair, integriteit, commerciële feeling en resultaatgerichtheid zijn je troeven.
 • Inzicht in processen en de projectmatige, commerciële, financiële en organisatorische werking van een marktsegment zijn je 
  niet vreemd.
 • Je bent een open minded, communicatieve netwerker met oog voor opportuniteiten en met negotiërend vermogen.
 • Bovendien ben je vlot drietalig ( Nederlands, Frans, Engels).


Ons aanbod
VK Architects & Engineers biedt je, naast een aantrekkelijk remuneratiepakket, een stabiele betrekking in een internationaal georiënteerd bedrijf in volle expansie, met een duidelijke langetermijnvisie en permanente aandacht voor innovatie en duurzaamheid, maar bovenal voor de vorming & ontwikkeling en het welzijn van zijn medewerkers. Je werkt mee – als lid van een gepassioneerd team - aan tal van interessante, grootschalige projecten in binnen- en buitenland.
Meer informatie en realisaties vind je op www.vkgroup.be.

Bel Mevr. Martine Decock op 0474 99 63 15 of mail naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
Je reactie wordt snel en vertrouwelijk behandeld.

Ready to design?

Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
Waar? Gent en/of Brussel
Bedrijf VK Architects & Engineers
Contact Martine Decock
Email Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
Telefoon 0474 99 63 15
Categorie Business Development; project management; Building Engineering; Industry

Korte vragenlijst