Woensdag 24 september 2025 De Montil Affligem
Omwille van klimaatredenen komen steeds minder HFK-koelmiddelen op de markt waardoor de kostprijs van HFK-koelmiddelen nog meer zal stijgen en het bijgevolg interessanter wordt om over te stappen naar F-gasvrije koelsystemen. Exploitanten van bestaande koel-, airco- en warmtepompapparatuur op basis van HFK’s doen er bovendien goed aan installaties zo lekdicht en duurzaam mogelijk te onderhouden aangezien de beschikbaarheid van HFK’s daalt en de kostprijs ervan stijgt.
Daarnaast zijn de verplichtingen van de exploitanten in het kader van de nieuwe EI “F-gassen verordening 2024/573” uitgebreid.
Tijdens dit seminar duidt, de Vlaamse overheid, haar inspectie-aanpak en worden tips en tricks gegeven over subsidies en kostenbesparingen.
Deze namiddag missen, kost uw bedrijf geld!
Programma
- 14.00-14.30 uur: Ontvangst met koffie.
- 14.30-14.50 uur: Overzicht van de wettelijke administratieve verplichtingen voor koel- en klimaatinstallaties in het licht van de nieuwe F-gassenverordening door de heer Diederik Vanneste - adviseur Frixis.
Op 20 februari 2024 werd deze nieuwe F-gassenverordening gepubliceerd. De verordening is rechtstreeks toepasselijk en moet bijgevolg niet worden omgezet in nationale wetgeving. Met de nieuwe EU-verordening worden verstrengde regels rond het gebruik van F-gassen en het op de markt brengen van apparatuur die F-gassen bevatten ingevoerd.
- 14.50-15.20 uur: Hoe worden de wettelijke administratieve verplichtingen gecontroleerd? Hoe worden de inbreuken - die vallen onder de gewestelijke handhavingsprioriteiten - behandeld? door de heer Jan Van Hoeymissen - toezichthouder, afdeling handhaving van het Departement Omgeving.
- 15.20-15.45 uur: Subsidies voor koelinstallaties door de heer Hans Haagdorens - Bedrijfsadviseur VLAIO.
De Vlaamse overheid geeft subsidies aan bedrijven die investeren in klimaatvriendelijke koelinstallaties. In deze presentatie gaat Hans Haagdorens, bedrijfsadviseur bij VLAIO in op de 12 technieken die momenteel door VLAIO gesubsidieerd worden via de subsidie ecologiepremie+.
- 15.45-16.30 uur: Capaciteitstarief/toegangsvermogen en Flexmarkt door de heer Patrick Steurbaut - Specialist Energie-Efficiëntie Fluvius.
- 16.30-16.45 uur: Q&A.
- 16.45-17.30 uur: Afsluitende drink en netwerkmoment.
Praktische informatie:
Datum: woensdag 24 september 2025 om 14.30 uur
Locatie: De Montil - Moortelstraat 8 te Affligem - Essene -
Deelnameprijs: Leden van Energik en Frixis: 150 euro - Niet leden van Energik: 225 euro - Prijzen zijn excl. BTW - No-show fee van 100 euro
Inschrijven: U kan inschrijven via website www.energik.be
Contact: Cette adresse e-mail est protégée contre les robots spammeurs. Vous devez activer le JavaScript pour la visualiser. of 0475 78 09 69